| رقم النموذج | S0926-044 |
|---|---|
| معالجة السطح | مصقولة |
| استخدام | مواد البناء والتشييد |
| نمط | قطرة المسيل للدموع |
| الدرجة | SGCC، DX51D، DC03 الخ |
| Products | Spring Steel Strip |
|---|---|
| Inspection | Thirdy Inspection Party |
| End Protector | Plastic Pipe Cap,Iron Protector |
| Elongation | 18-25% |
| Width | 600-1500 Mm |
| Usage | Building Construction Material |
|---|---|
| Surface Treatment | Galvanized |
| Treatment | Galvanized |
| Hardness | Full Hard |
| Weight | 3-8MT |
| Elongation | 18-25% |
|---|---|
| Coatingweight | 40-275 G/m² |
| Tensile Strength | 270-500n/mm2 |
| Inspection | Thirdy Inspection Party |
| End Protector | Plastic Pipe Cap,Iron Protector |
| Width | 600-1500 Mm |
|---|---|
| Tensile Strength | 270-500n/mm2 |
| Edge | Slit Edge |
| End Protector | Plastic Pipe Cap,Iron Protector |
| Packages | Standard Package |
| Standards | ASTM, GB, JIS |
|---|---|
| Specification | JIS G 3321 2017, ASTM A792M 2010 |
| Surface Treatment | Galvanized |
| Pattern | Tear Drop |
| Grade | SGCC, DX51D,DC03 Etc. |
| Finish | No.1 No.3 No.4 HL 2B BA 4K 8K 1D 2D |
|---|---|
| Delivery Condition | Sea Transportation |
| Elongation | 18-25% |
| Products | Spring Steel Strip |
| End Protector | Plastic Pipe Cap,Iron Protector |
| سماكة الركيزة المدحونة الباردة | ≥0.41mm |
|---|---|
| مواصفات عرض الركيزة المطول البارد | 1200mm |
| Including metallized layer, the thickness after painting | ≥0.46mm |
| Impact energy | Not less than 9J |
| American Standard/European Standard | ASTM A792M |
| التطبيق | المباني، التسقيف، الصناعة، بناء السفن |
|---|---|
| الحافة | حافة الشق |
| الأسهم | الأسهم |
| المواد | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| السماكة | 0.12 ملم - 30 ملم |
| النموذج رقم | Dx51d/Dx52D/SGCC |
|---|---|
| التطبيق | لوحة الحاوية |
| الحافة | حافة الشق |
| الأسهم | الأسهم |
| المواد | Dx51d/Dx52D/SGCC |